Informacje

Producenci

Promocje

Brak promowanych produktów w tym momencie.

Ostatnio przeglądane

Sok 100% Malina 500ml Zobacz większe

Sok 100% Malina 500ml

1861

Nowy produkt

Sok 100% Malina 500ml

100% sok bezpośrednio wyciskany z owoców malin

Więcej szczegółów

23,90 zł

Więcej informacji

Malina właściwa – naturalna polopiryna jest znanym domowym lekiem napotnym w wirusowych i bakteryjnych chorobach z pod­wyższoną temperaturą. Zawiera duże ilości kwasów organicznych: cytrynowego, jabłkowego, askorbinowego i salicylowego, który jest odpowiedzialny za napotne działanie malin.

Owoce poza cukrami zawierają duże ilości kwasów organicznych (cytrynowego, jabłkowego, askorbinowego, salicylowego), związki śluzowe, pektyny, antocyjany, sole mineralne, z których najważniejsze to związki żelaza i miedzi oraz witaminy C, A, B, PP.

Syrop i sok malinowy są od dawna znanym i często stosowanym domowym lekiem napotnym w bakteryjnych i wirusowych chorobach z podwyższoną temperaturą. Pobudzają czynność gru­czołów potowych i w stanach gorączkowych wywołują po pół godzinie (do godziny) obfite wydzielanie potu. 

Nie udało się dotąd chemicznie wyizolować substancji, która to pocenie powoduje. Prawdopodobnie są nimi salicylany (a więc te same substancje, które wchodzą w skład aspiryny). 

W związku z dość dużą ilością puryn, jakie znaleźć można w owocach malin, nie powinni ich spożywać w nadmiernej ilości ludzie ze skazą moczanową oraz niewydolnością nerek. 
Jeśli przyjąć, że działanie rozgrzewające malin jest efektem działania salicylanów, należy zalecić ostrożne spożywanie czystego soku z malin kobietom w ciąży.

Produkty powiązane